Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

GRIEŽTINAMA VEIKLOS PRIEŽIŪRA VYKDANT OPERACIJAS SU VIRTUALIA VALIUTA

2022 11 15

❗Nuo 2022-11-01 griežtinama veiklos priežiūra vykdant operacijas su virtualia valiuta👇:
1. Virtualiųjų valiutų keityklos (depozitoriumo) operatoriui (VVK) draudžiama atidaryti anonimines sąskaitas ar sąskaitas su fiktyviais vardais;
2. VVK privalo patikimai nustatyti kliento tapatybę;
3. VVK privalo turėti vyresnįjį vadovą, kuris būtų nuolatinis Lietuvos gyventojas pagal GPMĮ.
4. Jei VVK teisinė forma UAB (AB), jos įstatinis kapitalas >125‘000 Eur.
5. Jei VVK yra kita teisinė forma (MB, IĮ, TŪB) arba VVK įsteigta ne Lietuvoje, VVK privalo turėti draudimo įmonės išduotą prievolių įvykdymo laidavimo draudimo arba finansų įstaigos laidavimo ar garantijos dokumentą dėl ≥ 100 000 Eur VIENAI kliento pretenzijai dėl nuostolių atlyginimo ir ≥500 000 Eur VISOMS klientų pretenzijoms dėl nuostolių atlyginimo per metus.
6. VVK vadovaujantieji darbuotojai negali tuo pačiu metu atstovauti >1 VVK, išskyrus atvejus, kai tie VVK priklauso vienai įmonių grupei.
7. VVK neatitiktų veiklos licencijavimo reikalavimų Lietuvoje, jei vykdytų didelės apimties analogišką veiką kitoje valstybėje, jei Lietuvoje liktų tik neesminės pagal jų veiklos pobūdį funkcijos ar paslaugos ir jos būtų atliekamos ar teikiamos išimtinai tik kitos valstybės klientams ar iš esmės veiklos Lietuvoje VVK nebevykdytų.
8. JARC atsakingas už VVK sąrašo skelbimą savo svetainėje. Šiame sąraše privalo būti duomenys apie VVK👇:
1) VVK pavadinimas;
2) VVK kodas;
3) VVK buveinė;
4) VVK veiklos pradžios data;
5) VVK e-mail, jei jis nurodytas JARC;
6) VVK interneto svetainė, jei ji nurodyta JARC.
Yra ir kitų pokyčių. Dalis jų įsigalioja 2022-11-01, o kita dalis 2023 – 2025 m.


KADA GERIAU ATOSTOGAUTI 2023 M.

🤑Dėl atostoginių išmokos skaičiavimo specifikos, geriausias atostogų mėnuo yra 2023 m. kovas, o blogiausias – 2023 m. balandis.
🤑Atostoginių skirtumas tarp šių mėnesių būtų 160 Eur, jei darbuotojo 2022-2023 m. mėnesinė alga pastovi – 1500 Eur ir atostogaujama 10 d. d.
🤑Jei darbuotojo alga 2023 m. didėja, geriau atostogauti tais mėnesiais, prieš kuriuos mažiausiai 3 mėn. jau buvo padidinta alga. Tokiu atveju, geriausiu mėnesiu tampa ne kovas, bet gegužė, o blogiausi lieka keturi pirmi 2023 m. mėnesiai: sausis, vasaris, kovas ir balandis.

atostogos


SANKCIJOS, SUSIJUSIOS SU RUSIJOS PRADĖTU KARU UKRAINOJE

📌Pasirašydami sutartis, ar darydami mokėjimus, būtinai pasitikrinkite, ar asmuo, su kuriuo rengiatės bendrauti, yra įtrauktas į sankcijų sąrašus, kurios yra individualios arba sektorinės.
📌Įmonių sąrašas, kurioms taikomos sankcijos
📌Kitos ES ribojamosios priemonės, atsižvelgiant į Rusijos invaziją į Ukrainą
📌Jei yra abejonių ar yra taikomos sankcijos, konsultuoja nemokamai URM.
📌FORCE MAJEURE klausimai


2022-11-03 PRIIMTAS PVM ĮSTATYMO 62 STR. PAKEITIMO ĮSTATYMAS

📢 Jame numatoma išlyga, leidžianti atskaityti pirkimo PVM nuo elektromobilių, kurie atitinka dvi sąlygas:
1. Priklauso M1 automobilių klasei ir
2. Elektromobilio vertė neviršija 50.000 Eur (įskaitant PVM).
⏰ Šis pakeitimas įsigalioja nuo 2023-01-01 ir yra taikomas tokioms prekėms, dėl kurių prievolė apskaičiuoti PVM ar importo PVM atsirado nuo 2023-01-01.
🎯 LR alternatyviųjų degalų įstatyme elektromobilis apibrėžtas dvejomis sąvokomis:
🚗 Elektromobilis – motorinė transporto priemonė, kurioje sumontuota jėgos pavara, turinti bent vieną ne išorinį elektros energijos keitiklį su elektrine įkraunamąja energijos kaupimo sistema, kurią galima įkrauti iš išorės.
🚗 Grynasis elektromobilis – transporto priemonė be vidaus degimo variklio, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupimo sistemos, kuri įkraunama iš išorės.
☝️ PVM įstatyme minimas elektromobilis, tad reikia manyti, kad PVM atskaita bus galima tiek gryniesiems elektromobiliams, tiek ir dalinai įkraunamiems elektromobiliams.
✅ PVMĮ 62 str. pakeitimo įstatymas
✅ LR alternatyviųjų degalų įstatymas


KĄ SAKO LBAA AKADEMIJŲ DALYVĖ, LBAA BUHALTERĖ PROFESIONALĖ

🚀 „Bedirbant su mažiukais (klientais) tu užsimiršti. Tiesiog. Jie tau užkrauna karūną, padaro iš tavęs kažkokį stebuklą ir tu per laiką pradedi prie to priprasti. LBAA Akademijos tave pažadina!“
👋 Kviečiame prisijungti!

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

„AAM aktualijos“