Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

Verta žinoti

2021 05 11

2021-04-29 užregistruotas mokesčių administravimo įstatymo projektas, kuriam pritarus, būtų paankstintas virtualių kasos aparatų naudojimas keičiant datą iš 2023-05-01 į 2023-01-01. Tokie kasos aparatai neišduos popierinio kasos aparato kvito. Gyventojams, kurie neturi el. pašto, popierinio kvito iš virtualaus kasos aparato negaus, jiems, ko gero, bus neįmanoma užtikrinti savo teises dėl nekokybiškos prekės grąžinimo ar garantinio remonto. Jiems liks tik tikėti, kad operacija buvo užregistruota virtualiame aparate, kurio jie nemato.
Šiai dienai nėra jokio testinio virtualaus kasos aparato ir nėra sukurta jokia elektroninio e-pašto sistema į kurią virtualus kasos aparatas galėtų persiųsti apmokėjimo kvitą gyventojui, jei jis neturi pašto dėžutės.
Įmonių buhalteriai negaus popierinių sąskaitų, kurios bus apmokėtos per virtualų kasos aparatą.
Paveiksliukuose informacija, kada verslas turės įsigyti naujus kasos aparatus arba perprogramuoti senus taip, kad jie gebėtų kriptuoti duomenis ir kiekvieną dieną juos perduoti VMI per internetą ir kaip atrodys nauja sistema.
Nauja tvarka siekiama sumažinti kasos aparatų duomenų klastojimo atvejus.
Šiai dienai nėra jokio švietimo dėl vartotojų teisių pokyčių ir kaip gyventojai turės būti tikri, kad papietavę kavinėje nedalyvauja šešėlyje, jei kasos aparato kvito negaus ir negalės įsitikinti, kad pinigų gavimo operacijai užregistruoti buvo naudojamas virtualus kasos aparatas.
0510_1

0510-2

0510-3

Šaltiniai:
VMI mokymai LBAA nariams
Teisės akto projektas: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/d383d870a8f111eb98ccba226c8a14d7
VMI: https://imas.vmi.lt/isaf/dynamicPage/aboutIeka
Delfi naujienos: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/stringant-ismaniuju-kasos-aparatu-diegimui-ieskoma-budu-ji-paspartinti.d?id=87028547


Primename, kad iki 2021-07-01 nepateikus prašymo vienkartinės subsidijos gavimui, vėliau pateikti prašymai nebus nagrinėjami.
Subsidijos paraiška yra teikiama per EDS, o jos formą galite rasti:
EDS/ Naujienos/paskutinė naujiena apie COVID subsidiją
VMI paaiškinimas, kas gali gauti subsidiją ir kaip ji yra skaičiuojama: https://www.youtube.com/watch?v=gu-Z_KlKMOU

0510-4

Daugiau: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/fd3f6de49ed411eb998483d0ae31615c


Darbo inspekcija (VDI) keičia pranešimo formą apie subsidijuojamas prastovas. Naujos formos dar nėra paskelbtos šiuo momentu galioja senos.
Pritarus naujai aprašo versijai, visose pranešimų formose turės būti nurodomos priežastys, dėl kurių yra paskelbta prastova.
Bus laikoma, kad nurodyta priežastis „ekstremalioji situacija” ir (ar) „karantinas” yra nepakankamai išsami ir todėl yra netinkama.
Teikiant pranešimus reikės nurodyti, kaip karantinas ir (ar) ekstremalioji situacija įtakojo priežastį skelbti prastovą. Detalesnis paaiškinimas gali būti: “dėl karantino yra apribota (sumažinta) veikla ir nereikia tiek daug darbuotojų, kiek yra įdarbinta įmonėje”.
Jei bus keičiamas prastovos terminas, reikės teikti naują pranešimą apie tikslinamus duomenis.
Po pakeitimų, VDI viešins visus asmenis, kurie yra paskelbę apie subsidijuojamas prastovas.
Darbdaviams, iki naujųjų pranešimo formų įsigaliojimo pateikusiems pranešimus VDI apie paskelbtas pastovas, pakartotinai naujų pranešimo formų pateikti nereikia, jeigu nėra pasibaigęs pranešime nurodytas prastovos laikotarpis.
Jei darbdavys tinkamai nepraneš apie subsidijuojamą prastovą VDI, jis negaus subsidijos.

Sena pranešimo forma (nauja dar nėra paskelbta):
Keli darbuotojai: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEJVU10EZ9PvQapA_9dwUo400QFhjppLshGxRR_c08sErclw/viewform
Daug darbuotojų: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScc2eWgN3E_5lgzFF7TyGq2W4e06ZVGMEp8AOoA2mDRUjSyLQ/viewform
Kaip pildomos dabartiniu metu galiojančios formos: http://www.vdi.lt/PdfUploads/Del_formu_pildymo_2021.pdf
Daugiau: http://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=3328


ES nėra tokių teisės aktų, kurie pensininkui ar vienišai mamai užblokuotų banko sąskaitą, tik dėl to, kad neatnaujino informacijos apie save ir visai nesvarbu, kad įplaukos į banko sąskaita yra 10 metų vienodos ir iš to pačio šaltinio: ,,Sodros” mokėjimai ar darbo užmokestis iš to pačio darbdavio.
Banko sąskaita gali būti užblokuota, jei neatsakėte į pateiktus banko paskyroje klausimus, nes gulėjote ligoninėje ar tiesiog tam tikru metu nesijungėte prie elektroninės bankininkystės.
Seime svarstomas darbo kodekso pakeitimo projektas, kuriam pritarus, darbo užmokestis turės būti mokamas tik į banko sąskaitą ir visai nesvarbu, kad ji yra užblokuota.
O Lietuvos bankas ir toliau palaiko teisės aktų priežiūrą, pagal kurią bankai blokuoja klientų sąskaitas, nors jų sąskaitose nėra jokių įtartinų operacijų, tuo metu, kai įtartinos operacijos milijoninėmis sumomis keliauja be jokių apribojimų.

Daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1397810/banko-skyriuje-pakvipo-konfliktu-del-keturis-kartus-uzblokuotos-saskaitos-supykes-verslininkas-iskviete-policija


Primename, kad vėliausiai iki 2021-05-31 UAB, asociacijos, VŠĮ ir kt. juridiniai asmenys turi pateikti patvirtintas 2020 m. finansines ataskaitas registrų centrui (RC).
MB 2020 m. ataskaitų teikimo terminas jau praėjo. Mažųjų bendrijų ataskaitos teikiamos iki 2021-03-31.
Šiais metais nenusimato jokių ataskaitų teikimo terminų nukėlimo.
Ataskaitų patvirtinimui gali būti rengiami nuotoliniai susirinkimai.
Draudžiama pateikti RC nepatvirtintas finansines ataskaitas.
Jei ataskaitos yra audituotos ir visai nesvarbu ar auditas yra privalomas, audito išvadą būtina pateikti RC kartu su finansinėmis ataskaitomis.

Daugiau: https://avnt.lrv.lt/lt/news/view_item/id.50


Kaip pasitikrinti ar įmonė, su kuria planuojate turėti reikalų, laiku moka mokesčius? O gal įdomu kiek mokesčių sumokėjo jūsų įmonė?

VMI duomenys apie ilgalaikius skolininkus: https://mcusercontent.com/6f23add169b00eb70b990bfe7/files/6cd8febc-a89b-f3ee-5d27-cce26b552ac1/ilgalaikiai_skolininkai20210324.xlsx

O čia galima surasti kiek konkreti įmonė sumoka mokesčių per metus, sumos įspūdingos: https://www.vmi.lt/cms/juridinio-asmens-sumoketa-mokesciu-suma


Pilkoji zona asmeniniame deklaravime, kai nėra santuokos sutarties ir apie ką VMI pasakoja labai mažai arba tyli. Jei gavote:
– Dividendus;
– Vertybinių popierių (VP) pardavimo pelną;
– Kitas ne darbo užmokesčio pajamas.

Visos ne darbo užmokesčio ir ne individualios veiklos apmokestinamosios pajamos gali būti deklaruojamos per pusę pas abu sutuoktinius. Akcentai:

  1. Jei VP pardavimo pelnas bus padalintas tarp sutuoktinių, jie kartu pritaikys 1000 Eur lengvatą, kai vienam galima tik 500eur. Laimėjimas: 75 Eur
  2. Jei turto pardavimo pajamos bus padalintos tarp dviejų sutuoktinių, jie kartu prisitaikys 5000 Eur lengvatą, kai vienam galima 2500 Eur. Laimėjimas 375 Eur
  3. Bet kokios kitos pajamos (dividendai, turto ar VP pardavimo pajamos) mažina metinį NPD. Gali būti naudingiau nedalinti pajamas tarp sutuoktinių, kad bent vienam nesumažėtų metinis NPD. NPD praradimas atneša iki 960 Eur didesnius mokesčius.
  4. VP ir kitos ne pelno paskirstymo pajamos, jei jos perkopia 120 VDU, yra apmokestinamos 20% GPM tarifu. Gali būti, kad jas padalinus tarp sutuoktinių, 120 VDU riba pas kiekvieną sutuoktinį nebus viršyta, nes šeimai bus pritaikyta 240 VDU. Galimas efektas iki 7 tūkst. Eur.
  5. Jei dividendai ar kitos pajamas buvo apmokestintos Lietuvoje išmokėjimo metu ir yra noras jas deklaruoti per pusę, asmuo uždeklaravęs šią išmoką turėtų ją GPM312 deklaracijoje padalinti per abu sutuoktinius. Įmonės gali patikslinti uždeklaruotus duomenis net už 5 metus.
  6. Jei duomenys GPM312 bus uždeklaruoti kaip išmoka vienam asmeniui, o metinėje gyventojo pajamų deklaracijoje GPM311 uždeklaruoti per pusę, vienam sutuoktiniui, kurio pajamų įmonė neuždeklaravo atsiras prievolė mokėti GPM.
    2020 m.: 1 VDU= 1241,40 Eur;
    2021 m: 1 VDU= 1352,70 Eur.

Studentas 2020 m. vykdė individualią veiklą ir uždirbo 500 Eur.
Pirmą kartą pildė deklaraciją pats ir nemokėjo įrašyti 30 % sąnaudų atskaitymo.
Todėl jo apmokestinamos pajamos buvo 500 Eur, nors turėjo būti 30 % mažesnės. Todėl pagal pateiktą deklaraciją jam bus paskaičiuoti 30 % didesni mokesčiai.
Paveiksliuke pavyzdys kaip keičiasi mokesčiai prisitaikius 30 % atskaitymą ir be jo.
Jei pateikėte klaidingą deklaraciją (be 30% sumažinimo), ją galima patikslinti. Mokesčiai persiskaičiuos, o jau sumokėtos per didelės mokesčių sumos bus panaudotos kitų metų mokėtinų mokesčių sumažinimui arba jas galėsite iš karto susigrąžinti.
O jei studentas pirmą kartą užregistravo individualią veiklą, tai jam Sodros mokesčių iš viso nėra.
Žinojimas suteikia ne tik sparnus, bet ir atneša mažesnius mokesčius.
Nemokamą pagalbą dėl deklaracijos pildymo teikia VMI, tel. 1882.
Nebijokite paskambinti. VMI ne tik baudžia, bet ir padeda!

0510-5

Individualios veiklos skaičiuoklė: https://www.sodra.lt/lt/skaiciuokles/individualios_veiklos_skaiciuokle


Nesate tarp nukentėjusių nuo COVID, tačiau patiriate sunkumus dėl mokesčių sumokėjimo? VMI klausimynas padės įsivertinti ar galite gauti mokesčių mokėjimo atidėjimą – sudaryti mokesčių paskolos sutartį su VMI.
Kai yra sudaroma mokestinė paskolos sutartis, skaičiuojamos palūkanos priskiriamos prie sąnaudų, kurios mažina apmokestinamąjį pelną.
Dabartiniu metų palūkanų norma yra 3,65 %
Klausimynas dėl galimybės sudaryti mokestinės paskolos sutartį: https://www.vmi.lt/evmi/klausimynas-del-galimybes-sudaryti-mokestines-paskolos-sutarti
Paskolos sutartis sudaroma pagal; MAĮ 88 str.. 5d.: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.3EB34933E485/asr

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

„AAM aktualijos“