Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

Verta žinoti

2019 06 10

PVM DEKLARAVIMO TVARKA MAŽOMS ĮMONĖMS

Nuo 2019-07-01 keičiama PVM deklaravimo tvarka mažoms įmonėms. Jei jūsų įmonės pajamos yra <0,3 mln. EUR per metus, jūs galite pateikti prašymą deklaruoti ir mokėti PVM ne kas mėnesį, bet ketvirčiais.
VMI laukia jūsų prašymų nuo 2019-06-01.
Dėl šio pokyčio turėjo sumažėti administracinė našta mažam verslui, bet gavosi taip, kad VMI prie Finansų Ministerijos išleido įsakymą, kuris šį palengvinimą sumažino ir nustatė prievolę teikti i.SAF ne ketvirčiais, bet kas mėnesį.

https://e-seimas.lrs.lt/…/TAD/0247e850fe1711e89b04a534c5aaf…
https://www.vz.lt/…/apie-pusei-pvm-moketoju-keiciasi-pvm-mo…

Jei jūs pirmą kartą per 10 metų užregistravote individualią veiklą ir per visą 10 metų periodą nebuvote MB ar IĮ savininku, jums reikės mokėti tik PSD įmokas nuo gautų individualios veiklos pajamų. O VSD įmokų už pirmus 12 individualios veiklos mėnesius mokėti nereikės.
Jei yra pasinaudojama lengvata ir VSD įmokos nemokamos:
1. nėra skaičiuojamas stažas pensijai gauti dėl individualios veiklos pajamų;
2. nėra galimybės gauti ligos, motinystės/tėvystės, dekreto išmokos, kurias gali gauti individualią veiklą pagal pažymą vykdantys asmenys ir mokantys VSD įmokas.

Yra papildomų sąlygų dėl draudimo stažo ir įmokų dydžio. Kai gyventojas turi teisę į VSD mokesčio lengvatą jis gali pats nuspręsti kokio dydžio VSD įmokas mokėti ir dėl sumokėtų įmokų gauti daugiau socialinio draudimo paslaugų.

Individualios veiklos 12 mėnesių skaičius skaičiuojamas ne nuo faktinės veiklos pradžios, bet nuo individualios veiklos užregistravimo datos.

https://www.sodra.lt/…/dirbu-sav…/vykdau-individualia-veikla

Sodra panaikino istorinę informaciją apie nedarbingumo biuletenius (ar yra prievolė mokėti darbdaviui už pirmas dvi dienas), jei jau buvo pateiktos formos NP-SD2. Draudėjai nebeturi galimybės pasitikrinti ar nebuvo padaryta klaida skaičiuojant išmoką už dvi darbdavio dienas.

Buhalteriai turėtų kažkur kaupti duomenis apie išduotus nedarbingumus, kad vėliau galėtų atlikti skaičiavimų kontrolės darbus.
Darbdaviai apie darbuotojų nedarbingumus gauna tik per Sodros puslapį, kuriame pradėtas istorinių duomenų naikinimas.

VMI išsiuntė pranešimą mokesčių mokėtojams, kad jie turi prisijungti prie MANO VMI ir kažką tenai rasti. Problema tame, kad nėra pasakyta prie kokios įmonės prisijungti reikėtų ir dėl ko yra laiškas.
Taigi vėl buhalteriai švaistys laiką ieškant laiško įmonei X, kuris neaišku apie ką ir dėl ko.
Prisijungimas prie MANO VMI yra komplikuotas (pakimba puslapis arba iš viso neatsidaro), taigi vieno laiškelio peržiūrai gali prireikti 1 val., o gal ir po jos nepavyks surasti, kas buvo parašyta.

delspinigiai2

Jei į Lietuvos įmonę yra komandiruojami darbuotojai iš trečių šalių darbų atlikimui Lietuvoje, nors jie nėra Lietuvos įmonės darbuotojai, Lietuvos įmonė subsidiariai su trečios šalies darbdaviu yra atsakinga už piniginių reikalavimų vykdymą atvykusiems komandiruotiems darbuotojams, jei ta Lietuvos įmonė nesiėmė priemonių įsitikinti dėl užsieniečių darbo ir buvimo Lietuvoje teisėtumo.
Norint išvengti pareigos sumokėti darbo užmokestį komandiruotiems trečios šalies darbuotojams, Lietuvos įmonė turėtų įsitikinti dėl šių visų dokumentų buvimo fakto:
1. dokumentai, pagrindžiantys darbuotojo įdarbinimo faktą trečiojoje šalyje (darbo sutarties kopija);
2 socialinio draudimo dokumentų kopijos arba trečiosios šalies įstaigos išduota pažyma, kuri patvirtina darbuotojo draudimą socialiniu draudimu toje šalyje;
3. teisėto buvimo Lietuvos Respublikoje dokumentai (nacionalinė viza).

https://www.vdi.lt/Forms/Tema.aspx?Tema_ID=54

VMI 2019.06.01 d. išsiuntė daug laiškų, kurių turinys buvo:
Informuojame, kad UAB “???” Mano VMI gavo dokumentą „Pranešimas dėl atleidimo nuo apskaičiuotų delspinigių nepriemokos“.

Toks pranešimas reiškia, kad asmuo yra atleistas nuo delspinigių. Taigi mokesčių mokėtojas surenka slaptažodžius ir jungiasi prie Mano VMI. O tenai raštas, kad nurašyta delspinigių suma yra 0,00 EUR.

Dėl tokių laiškų mokesčių mokėtojai neperskaito svarbių pranešimų, nes galvoja, kad VMI pastoviai siunčia ko jam nereikia ir ko niekas neprašė. VMI laiškai:

delspinigiai1

deslpinigiai

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

bss
„AAM aktualijos“