Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

Verta žinoti

2019 06 04

Pasaulinės tendencijos yra tokios, kad buhalterio specialybės be IT kompetencijų jau neberengia pažangiausios mokymo įstaigos. Jos nebeišduoda buhalterio/finansininko pažymėjimo, kuriame nėra įvertintas kompiuterinis raštingumas.

Ateityje buhalterį ko gero vadinsime asmenį, kuris žinos kaip kiekvienam procesui priskirti reikalingus programinius nustatymus, sudaryti reikalingus algoritmus dėl mokesčių skaičiavimo ar apskaitos.

Gali būti, kad dėl šio dalyko net nesikeis profesijos pavadinimas – išliks “buhalteris/finansininkas”, kaip skiriamasis ženklas, apie IT programuotojo – asmens specializaciją. Toks asmuo be pradinių programavimo žinių turės turėti ir aukšto lygio apskaitos, bei mokesčių supratimo bei verslo valdymo/kontrolės žinias.
https://www.delfi.lt/…/prognozuoja-kad-po-5-metu-imones-mas…

Jei asmeniui atsirado prievolė registruotis PVM mokėtoju ir jis juo neužsiregistravo, tokiu atveju PVM mokėjimo tvarka yra tokia:

  1. už sandorius, kai pajamų suma per 12 mėn. perkopia 45 tūkst. EUR mokamas PVM ir deklaruojamas FR0608 formoje;
  2. jei sekančiais mėnesiais pajamos sumažėja ir neviršija 45 tūkst. EUR ribos per 12 mėn., PVM mokėti ir deklaruoti nebereikia.

Tokiu atveju dingsta prievolė registruotis PVM mokėtoju.
Šaltinis : PVM įstatymas

Jei sudarote finansines ataskaitas pagal VAS ir jums reikalingas jų vertimas į anglų kalbą,
čia galite rasti finansinių ataskaitų formas anglų kalboje:

http://www.avnt.lt/…/finansini-ataskait-en-formos-nuo-2016…/

Visai nesvarbu ar MB narys yra PVM mokėtojas ar ne, jo vadovavimo paslaugų pajamos gaunamos iš MB deklaruojamos pagal pinigų principą.

PVM FR0600 deklaracijos duomenys nesutaps su gyventojo pajamų deklaracija dėl šių dalykų:

1. skirtingo pajamų pripažinimo būdo ir periodo (PVM visada taikomas kaupimo, o GPM308 deklaracijoje gali būti įvairiai: pinigų arba kaupimo);
2. PVM deklaracijoje yra deklaruojamos sumos, nuo kurių yra skaičiuojamas PVM, nors tai nėra apmokestinamos GPM pajamos (pvz. ilgalaikio turto pasigaminimas, atsargų suvartojimas asmeniniams poreikiams ir pan.).
VMI inspektoriai tikrinantys gyventojo metinę GPM308 ne visada žino apie šiuos skirtumus, todėl pasitaiko, kad klaidina gyventojus reikalaudami pateikti GPM308 tokius pačius duomenis, kurie buvo pateikti FR0600 (PVM deklaracijoje).

Rekomenduojame GPM308 ir FR0600 deklaruoti pagal teisės aktus, o jei manote, kad VMI klaidina, reikalaukite raštiško paaiškinimo. Gyventojas pateikęs klaidingus duomenis, net jei tai būtų padaryta pagal VMI žodinį pasiūlymą, yra pats visa 100 % apimtimi atsakingas už pasekmes.

Klausimas: ar privaloma PVM registracija ir yra sumuojamos šios pajamos, kai fizinis asmuo:

1. vykdo tik individualią vertėjo veiklą pagal pažymą
ir
2. yra MB 100% savininkas, kai MB vykdo vertimo veiklą.

Atsakymas:
Konkrečiu atveju nesumuojamos pajamos per abu asmenis. Vienas asmuo (MB arba fizinis asmuo) gali būti PVM mokėtojas, jei pats dėl savo veiklos peržengė 45 tūkst. EUR ribą. Dėl šio peržengimo, kitas asmuo netampa PVM mokėtoju. Būtų sumuojamos individualios veiklos pajamos ir MB pajamos dėl 45 tūkst. EUR ribos, tik jei fizinis asmuo dar papildomai kontroliuotų pats arba su susijusiais asmenimis dar vieną juridinį asmenį. Taigi jei nėra papildomai dviejų juridinių asmenų, dėl PVM kontrolės pajamos nekonsoliduojamos.

LBAA nariai 2019 m. birželio 19 d. susitinka su Finansų ministerijos atstovais, diskutuoti dėl BAĮ bei susijusių teisės aktų pakeitimų, atsižvelgiant į laikmečio visų procesų skaitmenizavimą, temomis:
1. LR buhalterinės apskaitos įstatymo keitimas dėl buhalterio profesionalo;
2. Inventorizacijos tvarkos tobulinimas pagal laikmečio reikalavimus;
3. Kasos operacijų taisyklių tobulinimas pagal laikmečio reikalavimus.

Po susitikimo būtinai pasidalinsime diskusijų rezultatais.

Prisijunkite prie LBAA narių ir dalyvaukite diskusijose, prisidėkite siūlymais prie teisės aktų keitimų, kad kuo lengviau juos būtų galima įgyvendinti !!!
Apie LBAA narystę plačiau skaitykite:
https://www.lbaa.lt/naryste/naryste-asociacijoje/

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

bss
„AAM aktualijos“