Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

Vaiko pinigai

2019 06 18

Vaiko pinigai yra mokami, jei vaikas mokosi mokykloje. Jei mokslų metų eigoje vaikui sukanka 18 m. yra nutraukiamas išmokų mokėjimas. Tėvai turi kreiptis į savivaldybę, teikdami naują prašymą, kad būtų tęsiamos išmokos iki mokyklos pabaigimo.
Savivaldybė turi duomenis apie besimokinančius vaikus jos savivaldybėje, tačiau šių duomenų nenaudoja. Gyventojai praranda išmokas nepateikę pakartotinų prašymų.

Soc. min. siūlo jungtis per http://www.spis.lt/ ir teikti prašymus. Ši sistema dabartiniu metu neveikia (rašo apie e-sutrikimus) ir neleidžia pateikti pakartotinų prašymų e-būdu. Neveikia visos f-jos: net klausimų uždavimas.
Vaiko pinigai kaip ir turėtų būti mokami tėvams, tačiau atsakingų institucijų veiksmai rodo, kad yra kuriamos kliūtys, jog jie būtų neišmokėti. Yra eikvojami biudžeto pinigai pakartotinų prašymų tvirtinimui, kai šito buvo galima išvengti, jei algoritme būtų duomenų patikrinimo funkcija.

https://socmin.lrv.lt/…/dazniausiai-uzduodami-klausimai-api…

https://www.facebook.com/…/a.3387564234…/10157628458878463/…

evv

vaiko_pinigai

Apie mokestinę amnestiją „Aukso amžiaus“ laidoje. https://www.lrt.lt/…/20000…/aukso-amzius-mokesciu-amnestija…
Liko 11 dienų iki deklaracijų patikslinimo ir iki galimybės gauti mokesčio sumokėjimo atidėjimą lengvatinėmis sąlygomis.
Kita žinutė yra ta, kad 2019 m. liepos 1 d. atotrūkio sąrašuose bus tie, kurie nepataiko į statistinį vidurkį, nors veiklą vykdo skaidriai. Apie mistinį PVM atotrūkį daugiau klausykitės laidoje.
LBAA skelbia apklausą apie atotrūkį https://forms.gle/Ypcy8z69o6ySDCGw7

Kviečiame išsakyti nuomones.

2019-06-05 atnaujintas VMI komentaras dėl kompensacijų išmokėjimo darbuotojams.

Pagal DK 31 str. 1 d. yra nustatyta, kad darbdavys privalo sudaryti darbuotojui sąlygas darbo funkcijai atlikti ir suteikti darbuotojui reikalingas darbo priemones ar turtą. Jei darbuotojas ir darbdavys susitaria, kad darbuotojas darbo metu naudos savo asmeninį turtą ir yra susitariama dėl šio turto naudojimo kompensavimo, tokia kompensacija neapsimokestina GPM, VSD,PSD mokesčiais.

DK numato prievolę darbdaviui pasirūpinti darbuotojo darbo apsaugos priemonėmis, todėl kompensacijos dėl tokių priemonių jau būtų apmokestinamos.

Viešoje erdvėje pasirodė komentarai, kad į kompensacijas gali būti įtraukti mokėjimai už automobilį, mobilų telefoną ir t.t. Norime atkreipti dėmesį, kad jei darbuotojo ir darbdavio susitarimai dėl kompensacijos dydžio ir pobūdžio neatitiks faktiškai suteikiamos naudos, sumos viršijančios rinkos kainą arba nesusijusios su darbuotojo f-jomis bus apmokestintos kaip darbo užmokestis.

Jei yra mokama kompensacija už automobilio naudojimą, automobilis turėtų būti būtinoji priemonė darbo atlikimui (paštininkas, picų išvežiotojas, pardavimų vadybininkas, kuris išvežioja prekes ir pan.) be kurios jis negali atlikti darbo ir jam nėra prieinamas kitas įmonės turtas, kurio dėka darbai būtų atliekami.

Kompensacijos dydis turėtų būti mažesnis už to turto nuomos kainą, jei asmeninis turtas yra naudojamas ir asmeniniams poreikiams tenkinti.

Kompensacija už mobilų telefoną būtų tinkama, jei įmonė neturi kitų telefonų arba šie telefono aparatai yra nepasiekiami darbo vietoje.

VMI rekomenduoja turėti kompensacijos dydį pagrindžiančius dokumentus: sąskaitas ar kt. dokumentus, pagal kuriuos galima nustatyti kiek gyventojui kainavo turtas arba jo panaudojimas darbo f-jų atlikimui.  pvz. jei prašoma kompensuoti ryšio paslaugų sąnaudas, turėtų būti ryšio paslaugų detali ataskaita, kurioje paženklinti skambučiai dėl įmonės ir dėl asmeninių poreikių, bei suskaičiuota išlaidų dalis tenkanti įmonei.

https://www.vmi.lt/…/R…/fc79ff51-4b8b-4e71-b905-447db42a9c2c

2019-06-17 d. 19 val. Registrų centras gąsdino juridinius asmenis. Daug įmonių gavo pranešimus, kad jos iki 2019-05-31 d. nepateikė 2018 m. finansinių ataskaitų, nors:

1. ataskaitos buvo pateiktos mažiausiai prieš kelias savaites;
2. įmonė buvo įteigta 2019 m. ir todėl negali teikti jokių ataskaitų už 2018 m.

Sąžiningas verslas mažiausiai 1-2 kartus per mėnesį gauna jo orumą žeminančius laiškus iš valstybės institucijų.

Nėra jokio teisės akto, kuris drausmintų iš biudžeto lėšų išlaikomas įmones arba įmonės, kurios yra pavestos valstybės f-jos, būti atsakingais ir naudoti kontaktinius mokesčių mokėtojų duomenis tik tada, kada reikia. Valdžiai nedaro nieko, kas sustabdytų klaidingų pranešimų skaičių.

Paveiksliuke tokio laiško pvz.

Po to, kai įmonių vadovai išbarė buhalterius, RC šiandiena atsiuntė atsiprašymo laiškus:
„Gerbiamas juridinio asmens vadove,
Nuoširdžiai Jūsų atsiprašome, kad per klaidą gavote mūsų pranešimą-priminimą apie nepateiktus finansinės atskaitomybės dokumentus už 2018 metus. Prašome į Jums anksčiau siųstą pranešimą nereaguoti. Valstybės įmonė Registrų centras“

email

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

„AAM aktualijos“