Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

UK parlamentas: buhalteriai turės paklausą per Brexit

2017 02 23

UK parlamentas: buhalteriai turės paklausą per Brexit

Remiantis naujausiais atliktais ACCA (Association of Chartered Certified Accountants)  ir AAT (Association of Accounting Technicians) tyrimais, Didžiosios Britanijos (UK) Parlamento nariai tiki, kad buhalterių paklausa dar labiau išaugs Brexit laikotarpiu.

Tyrimas parodė, kad beveik pusė (47%) Parlamento narių tiki, kad Brexit bus palankus buhalterių profesijai. Priežastis paprasta – išaugs poreikis konsultuotis dėl išėjimo iš Europos Sąjungos pasekmių. 23% narių mano atvirkščiai – kad Brexit nesudarys palankių sąlygų buhalteriams.  Tačiau daugiau kaip 55% Parlamento narių sutinka su tuo, kad ES mokesčių teisės aktai turi būti peržiūrimi nedelsiant, o nelaukiant kol Brexit įvyks.

Bendri moksliniai tyrimai taip pat sprendžia ne mažiau keblią ES „pasų teisės“ problemą.

„Pasų teisė“ reiškia Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE) registruotos kompanijos teisę vykdyti veiklą bet kurioje kitoje EEE šalyje be atskiro papildomo leidimo. „Pasų teisė“ leido kompanijoms, įregistruotoms Didžiojoje Britanijoje, verstis finansinių paslaugų veikla visoje Europos sąjungoje (įskaitant Norvegiją, Islandiją ir Lichtenšteiną), laikantis vienodų taisyklių, tai leido minimizuoti išlaidas steigiant filialus šalyse, taip išvengiant kiekvienos šalies skirtingo finansinių paslaugų reguliavimo.

Tyrimo rezultatai rodo, kad parlamentarai neįžvelgia šių teisių svarbos, nes 40% narių sutinka, kad daugiau kaip 5000 kompanijų, turinčių šias teises, yra labai svarbus alternatyvų suteikimas, tačiau 29% parlamentarų taip nemano. Net ketvirtadalis narių (25%) dėl šių teisių svarbos neturėjo nuomonės, o tai tik įrodo, kad klausimas yra neaiškus.

AAT vadovas teigia, kad daugelis Brexit pasekmių vis dar lieka neaiškios, ypač mokesčių, pasų teisės ir bendras poveikis verslui. Tačiau be šių neaiškumų, visiškai akivaizdu, kad buhalteriai turi vertingą vaidmenį konsultuojant dėl mokestinių ir finansinių pasekmių, Didžiajai Britanijai paliekant ES.

ACCA vadovas mano, kad DB ekonomika patenka į svarbiausią laikotarpį nuo Antrojo Pasaulinio karo ir buhalteriams teks priimti iššūkius dėl Brexit neaiškumų ir kitų susidariusių sunkumų. Pakartotinėms deryboms dėl prekybos sandorių, kurie neišvengiami XXI amžiuje, bus būtinas buhalterių strateginis įžvalgumas ir tikslios analizės teikiant informaciją tiek politikams, tiek tarnautojams. Parlamentarai turėtų suprasti, kad UK finansinių paslaugų pasaulinio lygio statusas yra gyvybiškai svarbus išteklius, siekiant užtikrinti geriausius UK sandorius.

Parengė Rita Dindienė

Šaltinis: https://www.aat.org.uk/about-aat/press-releases/mps-accountants-will-be-demand-during-brexit-process

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

bss
„AAM aktualijos“