Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

SVARBI ŽINIA NORINTIEMS GAUTI DIDELES PENSIJAS

2024 02 20

‼SADM keičia poziciją, kad pensijas skaičiuos ne pagal sumokėtus mokesčius ir uždeklaruotas kvalifikuotu e-parašu pasirašytas sumas, bet pagal archyvų pažymas! 👇
🗣Istorija:
🔹Kai įmonė yra likviduojama jos darbo užmokesčio dokumentai turi būti perduodami miesto archyvui ir saugomi 50 metų.
🔹Dokumentų saugojimo išlaidos yra finansuojamos iš biudžeto lėšų.
🔹Dokumentų paruošimas perdavimui kainuoja tiek daug, verslas vietoj įmonės uždarymo palieka ją be ataskaitų ir laukia kol Registrų centras ją likviduos iš valstybės lėšų.
🗣LBAA kreipėsi į finansų ministerija teikdama siūlymą atsisakyti po 1997m. sudarytų darbo užmokesčio dokumentų perdavimo archyvams, nes NĖRA PRASMĖS dubliuoti duomenis, kuriuos PRIVALO turėti Sodra ir VMI.
🗣Gautas 🦖 SADM atsakymas:
🔹būtina teikti duomenis archyvams, nes pagal archyvų duomenis gali būti skaičiuojamos pensijos, nepriklausomai nuo to, kad jos nebuvo deklaruotos Sodrai ar nebuvo sumokėti VSD mokesčiai.
🔹Archyvo išduota pažyma yra pats svarbiausias dokumentas dėl pensijos paskyrimo.
Paveiksliuke – SADM raštas.

pensijos


DOVANOS POLITIKAMS IR GPM

🎭Juridinio asmens apmokėti bilietai į spektaklį yra laikomi gyventojo pajamomis natūra ir turėtų būti apmokestinami 15 % GPM nuo pirmo euro, jei bilieto kaina asmeniui viršija 100 Eur ir asmuo nėra juridinio asmens darbuotojas dirbantis pagal darbo sutartį.
🎭GPM turėtų būti išskaičiuojamas iš dovanos gavėjo. O jei bilieto gavėjas nesutinka susimokėti savo GPM, GPM turi būti sumokėtas iš dovaną suteikusio juridinio asmens lėšų.
🎭GPMĮ nenumato išimčių, jei bilietai buvo pirkti dėl verslo susitikimo teatre ar pagal įmonės politiką yra laikomi reprezentacijos dalimi. GPMĮ nenumato išimčių ir politikams.
🎭Jei įmonė nupirko spektaklio bilietus savo darbuotojams, kad jie dalyvautų įmonės prezentacijoje, šie bilietai irgi apmokestinami pagal GPMĮ nuostatas. Jei natūrinių dovanų metinė vertė darbuotojams neviršija 200 Eur, jos neapmokestinamos, o kas viršija, apmokestinama kaip darbo užmokestis.
🎁Dovana − tai dovanotojo (įmonės ar gyventojo) neatlygintinai apdovanotojo nuosavybėn perduotas turtas (nekilnojamasis ar kilnojamasis daiktas, vertybiniai popieriai, pinigai). Pagal CK6.465 str. 1 d. dovana laikoma ir turtinės teisės (reikalavimo) kitai šaliai (apdovanotajam) neatlygintinis perdavimas, taip pat apdovanotojo atleidimas nuo turtinės pareigos dovanotojui ar trečiam asmeniui.
🎁Gyventojo dovanos kitam gyventojui apmokestinimui taikoma 2500 eur lengvata per metus.
Daugiau apie 🎁🎭 – VMI grožinė literatūra.


REGISTRŲ CENTRAS INFORMUOJA, KAD LIKO <2 MĖN. (IKI 2024-03-31) IKI NT MOKESTINIŲ VERČIŲ PATIKSLINIMO

🔹Jei vertės nebus patikslintos, mokesčiai bus skaičiuojami nuo 2024 m. nustatytų mokestinių verčių iki sekančio vertės nustatymo, kuris gali būti po kelerių metų bet ne vėliau nei po 5 m.
🔹NT mokestinė vertė taip pat naudojama valstybės valdomo turto pardavimo ir nuomos kainų nustatymui, kai teikiama finansinė parama jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą.
🔹Kad būtų sumažinta nekilnojamo turto mokestinė vertė, pagal kurią bus skaičiuojamas 2024 m. nekilnojamo turto mokestis, reikia:
1. Pateikti prašymą, kurį turi pasirašyti visi NT savininkai užregistruoti RC.
2. Atlikto NT vertinimo ataskaitą, kurioje turto mokestinė vertė yra > 20 % mažesnė, nei nustatyta RC. NT vertinimo ataskaitą turi būti pasirašyta nepriklausomo turto vertintojo.
☝️Jei NT priklauso savivaldybei, savivaldybė turėtų kreiptis į RC dėl mokestinės vertės pakeitimo. Savivaldybė gali nuspręsti kreiptis ne tik dėl mokestinės vertės sumažinimo, bet ir dėl padidinimo.
☝️Jei turto vertė nustatyta per maža ir savivaldybė nesikreips dėl mokestinės vertės padidinimo, savivaldybė suteiks didesnę paramą, nei kad galėtų (turėtų) suteikti.

👉Prašymus galima pateikti 3 būdais:
1. E-mailu: info@registrucentras.lt,
2. paštu adresu Lvivo g. 25-101, 09320 Vilnius,
3. Asmeniškai atvykus į RC.

👉NTMĮ, kuris numato mokestinės vertės nustatymą ir keitimą, žr. 8 str.👇


2024-02-08 VMI SVVT PRISTATĖ E-KVITŲ PROJEKTĄ, KURIS STARTUOTŲ 2024-07-01

🔹Projektas finansuojamas iš ES.
🔹VMI deklaruoja, kad e.kvitai nebus privalomi, bet bus pardavėjo pasirinkimas.
✔️e.kvitų taisyklių projektas👇
✔️Paveiksliukuose – kelios skaidrės iš VMI pristatymo.
✔️LBAA narių uždarame FB – pilna pristatymo medžiaga.

ekvitas ekvitas_2


VERTA ŽINOTI, KAD ES ĮMONIŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ DUOMENYS YRA VIEŠI

🔹Lietuvoje šį viešumą užtikrina RC, per kurį galima įsigyti finansines ataskaitas, jungiantis per e-bankininkystę ar kt. būdais prie RC savitarnos.
🔹Ataskaitų informacija leidžia geriau įsivertinti verslo partnerius.
🔹Jei ataskaitos yra audituotos, reiškia, dėl jų teisingumo pasisakė ne tik įmonės vadovybė, bet ir nepriklausomas auditorius.
‼Rekomenduojame įsigyjant finansines ataskaitas, įsigyti ir auditoriaus nuomonę apie jas. Jei auditorius mato reikšmingas klaidas ataskaitose, jis jas būtinai paminės audito išvadoje.
👉Paveiksliukuose parodyta, kur RC reikėtų ieškoti lietuviškų ir užsienio šalių įmonių ataskaitų.

RC-1 RC-2


2024-02-14 UŽREGISTRUOTAS AKCIZŲ ĮSTATYMO PAKEITIMO PROJEKTAS

Jam pritarus, nuo 2024-03-01 būtų sumažintas nuo 304,1 Eur/t iki 13 Eur/t akcizas naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams (išskyrus gamtines dujas), naudojamiems šildymui.
✔️Teisės akto projekto tekstas

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

„AAM aktualijos“