Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

Susitikimas su VMI

2016 12 15

2016/12/14 Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija (LBAA) dalyvavo susitikime su VMI dėl i.SAF kryžminimo sutikrinimo paslaugos pristatymo ir išgryninimo mokesčių mokėtojams (MM).

Nuo LBAA dalyvavo Rita Dindienė ir Daiva Čibirienė

LBAA pateikė šiuos pasiūlymus:

 1. MM turėtų turėti galimybę atsispausdinti kryžminimo ataskaitos duomenis pdf, excel formate.
 2. MM reikia daugiau funkcionalumo i.SAF duomenų teikimo sistemoje dėl duomenų pateikimo ir koregavimo:

Reikia veikiančių funkcijų, kurios surūšiuoja klaidas ir leidžia taisyti tokią pačią klaidą visuose dokumentuose neįeinat į kiekvieną dokumentą atskirai.(pvz. MM įvedant duomenis į buh. programą padarė klaidą: 1000-yje pardavimo sąskaitų vietoj 2016/12/12, įvedė 2016/12/14 datą. Jei nebus funkcionalumo, MM turės rankiniu būdu daryti koregavimus VMI sistemoje, todėl jam būtina turėti įrankį, kuris nereikalautų tokio pačio pobūdžio taisymą daryti rankiniu būdu 1000-yje sąskaitų,  bet užtektų jas paženklinti ir paženklintuose dokumentuose vienu metu būtų pakeista data iš 2016/12/12 į 2016/12/14). Dabartiniu metu taisymai gali būti atliekami rankiniu būdu VMI i.SAF sistemoje arba teikiant naują duomenų failą.

 1. MM kryžminio patikrinimo ataskaitoje turėtų būti galimybė paženklinti jau peržiūrėtas klaidas, kad antrą kartą nereiktų jų žiūrėti. Jei kitas MM patikslino savo i.SAF ir dėl to keičiasi MM kryžminio patikrinimo ataskaitos klaidų eilutės, pasikeitusios informacijos eilutės būtų pažymėtos kaip neperžiūrėtos.
 2. Kadangi kryžminio patikrinimo ataskaitoje bus identifikuojamos sąskaitos, kurių MM negavo, bet jos yra išrašytos, pasiūlyta numatyti kryžminio patikrinimo paslaugos sistemoje turėti galimybę pateikti laišką kitam MM (pvz. jo buhalteriui, kurio kontaktai yra pranešami FR0791), kad jis atsiųstų trūkstamą sąskaitą. Šiam LBAA pasiūlymui labai aktyviai pritarė visi susitikimo dalyviai, išskyrus VMI atstovus.

 

Kita informacija, kurią išgirdome susitikimo metu:

 1. VMI nebežada nuo 2017/01/01 duoti nemokamą Excel konverterį, nes mano, kad verslui jo nereikia. Duos Excelio konverterį su sąlyga, jei VMI padarytoje apklausoje daugiau nei 50 proc. dalyvių pasisakys, kad jiems tikrai reikia konverterio.
 2. VMI žadėjo netaikyti sankcijų dėl klaidų nustatomų kryžminimo ataskaitose, tačiau negalėjo duoti pažado, kad VMI darbuotojai neprašys paaiškinti kryžminimo ataskaitos nustatytų netikslumų
 3. VMI informavo, kad dar nėra aišku kaip bus naudojami kryžminio sutikrinimo duomenys, bet davė suprasti, kad MM rizikų vertinimui jie bus naudojami
 4. Kryžminio sutikrinimo paslauga planuoja startuoti 2017m. I ketv.
 5. Dažniausios klaidos dėl i.SAF failo teikimo:
  1. Įkelia duomenis, bet pamiršta dar kartą prisijungti ir juos pateikti
  2. Pateikia to pačio laikotarpio kelias ataskaitas su tuo pačiu numeriu (programose gali būti tokie nustatymai, kad automatiškai pirkimų ir pardavimų registrams, kurie generuojami atskirai yra duodamas tas pats PartNumber numeris 1, tokiu atveju reikia rankiniu būdų XML faile pakeisti PartNumber iš 1 į kitą). Pateikus kelias ataskaitas su tuo pačiu PartNumber numeriu, lieka paskutinės ataskaitos duomenis.
 6. Kryžminiame tikrinime bus nustatomi skirtumai tarp pirkėjo ir pardavėjo pateiktų i.SAF failų duomenų:
  1. Dokumento išrašymo datoje. LBAA siūlymas buvo šį skirtumą nelaikyti reikšmingu, jei data papuola į teisinga mokestinį periodą
  2. Dokumento serijos. LBAA siūlymas buvo šį skirtumą nelaikyti reikšmingu, jei sutampa sumos ir sąskaitų skaičius per tą patį periodą.
  3. Dokumento numerio. Numerio klaida bus laikoma ir nuliui neįrašymas.
  4. Suma be PVM ir PVM suma. LBAA siūlymas buvo šį skirtumą nelaikyti reikšmingu, jei sutampa sumos ir sąskaitų skaičius per tą patį periodą arba skirtumai yra dėl apvalinimų iki 1 EUR.
  5. PVM klasifikatoriaus kodas. Kas taikys PVMĮ 96 str. ir nurodys PVM klasifikatoriaus kodus, kurie bus ne PVM25, PVM26, PVM27, bus laikoma rimta klaida.
 7. XML formatas – tai Lietuvos visų ataskaitų (FR0600 ir  t.t.) teikiamų VMI formos ateitis. To siekia VMI. LBAA buvo išsakyta nuomonė, kad nėra gerai teikti ataskaitas XML formate, nes jų turinį galima pamatyti tik jas pateikus, todėl XML formatas neturėtų būti ateitis. Gautas atsakymas, kitų formatų ateityje nebus, todėl turėsite teikti tai, ko negalėjote patikrinti ir suprasti, kol nepateikėte.

Kas nustebino: Lietuvos auditorių rūmų pozicija (LAR): kategoriškai nepritarė LBAA pasiūlymui duoti daugiau funkcionalumo, pagalbos  i.SAF duomenų koregavime. LAR-o argumentas toks: auditoriams bus sunkiau tikrinti įmonę, jei i.SAF bus duomenys pataisyti, o įmonės buh. programoje nepataisyti. LBAA argumentai buvo, kad toks i.SAF funkcionalumas, koks dabar yra, yra ne pagalba, bet našta verslui. LAR atstovo atsakymas yra toks, kad verslas turi išmokti visus  failus kelti iš buh. programų, nėra reikalo daryti taisymus i.SAF duomenų bazėje, todėl jie nepritaria buhalterio darbo lengvinimams dėl duomenų koregavimo i.SAF duomenų bazėje. LAR- as neatstovauja buhalterių ir todėl yra tokia pozicija.

Taigi siūlymų pateikta daug, stebėsime ar VMI tikrai ieškos būdų kaip i.SAF padaryti patrauklesnį ir duodantį naudą, o ne naštą verslui.

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

bss
„AAM aktualijos“