Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

LBAA susitikimai

2017 03 06

2017-02-23 įvyko susitikimas su Seimo Audito komiteto pirmininke Ingrida Šimonyte. Susitikimo tikslas buvo pristatyti LBAA, jos įkūrimo istoriją, siekius ir tikslus, papasakoti apie tai kad LBAA 2018.m. organizuoja Lietuvos buhalterio profesijos paminėjimą „100 metų buhalterijai nepriklausomoje Lietuvoje“. Susitikime LBAA atstovavo LBAA prezidentė Daiva Čibirienė ir kolegijos narė Danuta Patapovienė.

Susitikimo metu pristatyta LBAA pozicija dėl buhalterio profesionalo LR buhalterinės apskaitos įstatyme. LBAA pozicija yra tokia, kad profesionalumas nuturėtų būti siejamas su JAV esančia asociacija. Jeigu Finansų ministerija nori buhalterio profesionalumą susieti su asociacija, tai geriau, kad asociacija būtų Lietuviška, o ne užsienietiška, nes tai kažkiek sumažintų dabartinio BAĮ daromą  žalą profesijai ir Lietuvai. Kita LBAA pozicija dėl LR buhalterinės apskaitos įstatymo keitimo yra ta, kad įstatyme neturėtų būti naudojama sąvoka „buhalteris profesionalas“, nes ją naudojo LBAA nuo 2001m., tą pačią pastabą minėjo Seimo kanceliarijos teisės departamentas teikdamas pastabas dėl galimos žalos asociacijai. LBAA mano, kad nusprendus toliau tęsti tokio sąrašo administravimą iš valstybės lėšų, reikėtų pakeisti jame esančių asmenų pavadinimą iš „buhalterio profesionalo“ į „sąrašiniai finansų specialistai“. LBAA mano, kad jei iki šiol nėra vizijos kokiam tikslui yra skirtas sąrašas, reikėtų jo atsisakyti ir sustabdyti žalos darymą buhalteriams. Taip pat pristatytas LBAA siekis sukurti buhalterinės apskaitos standartą. LBAA vizija yra sukūrus tokį standartą, toliau jį palaikyti, atnaujinti pagal teisės aktų ir buhalterinių paslaugų aplinkos poreikius, teikti komentarus, išaiškinimus verslui ir buhalteriams dėl jo taikymo. Susitikime pristatyta problema su naujos audito išvados formos vertimu į lietuvių kalbą.


2017-02-27 įvyko preliminariosios PVM deklaracijos prototipo pristatymas. Pristatymas buvo organizuojamas, nes 2017 m. II ketvirtį startuos nauja i.SAF portalo paslauga: Preliminariųjų deklaracijų paruošimas mokesčių mokėtojams. Pristatyme dalyvavo LBAA atstovai – kolegijos narė Birutė Černiuvienė ir LBAA narė Milda Nartautaitė–Burneikienė. VMI atstovavo – i.SAF projekto grupė, projekto vadovė – V.Ginevičienė, projekto IT vykdytojai.

Susitikimo metu VMI atstovas vaizdžiai parodė, kaip atrodys naujos I.SAF funkcijos, paaiškino, kam jos skirtos. Paaiškino, kad preliminarias deklaracijas gaus tik užsisakę šią paslaugą vartotojai ir VMI tikisi, kad bent 5-10 procentų įmonių šia paslauga naudosis pastoviai. VMI atstovai detaliai parodė, kokie laukai bus aktyvus (t.y. ką galima bus koreguoti/papildyti), kokie duomenys atkeliaus tiesiai iš VMI surinktų duomenų, o ką reiks užsipildyti patiems.

PVM FR 600 ir FR 564 deklaracijų formavimui naudojami:

Minėtos deklaracijos gali būti formuojamos 2-iem būdais – užsakant rankiniu būdu arba automatiškai:

Dalis sąskaitų duomenų į deklaracijas neįtraukiama:

Preliminarios deklaracijos peržiūroje ir papildyme suformuota tokia deklaracijos forma, kuri pilnai neatitinka  PVM deklaracijos formos (pvz. nėra atskaitos procento) , todėl pilnai ir tvarkingai PVM deklaraciją galima bus užpildyti tik EDS‘e.

Susitikimo metu pateikti pasiūlymai:

1.      Keisti pavadinimą iš „suformuota FR0600 ataskaita“ į “suformuota pažyma”, nes toks pavadinimas gali klaidinti žmones, jie manys, kad jau gavo deklaraciją ir nieko koreguoti nereikia.

2.      Kad būtų galimybė įtraukti ne tik pardavimo čekius, bet ir gaunamus, kaip antai kuro.

3.      Kad pažymoje būtų perkelta kuo daugiau informacijos iš VMI duombazės, PVM koregavimo procentas, EVRK kodas ir kt. kol kas šiuos duomenis bus galimi įrašyti tik perkėlus į EDS pagal dabartinį prototipą.

4.      Kad būtų aktyvus laukelis 35 FR 0600, jog žmonės galėtų koreguoti atskaitą dėl įvairių priežasčių (reprezentacijos, neleidžiamas PVM ir t.t..) arba dėl 1 punkto, kad buhalteris turi įrašyti pats 35 laukelį pagal savo duomenis, o VMI nieko nerašytų į jį.

VMI atstovai pabandys įvertinti, ar gali atlikti pakeitimus ir stengsis atsižvelgti į pateiktas pastabas.


2017-03-03 įvyko priemonės “Eco-inovacijos LT” apvaliojo stalo diskusija. Susitikimas buvo organizuojamas Ūkio ministerijoje. LBAA susitikime atstovavo LBAA kolegijos narė Danuta Patapovienė.

Susitikime buvo aptariami projektams taikomi reikalavimai, tai pat reikalavimai pareiškėjams. Ministerijos atstovai kalbėjo, kad įmonės skatinamos efektyvau naudoti žaliavas ir energiją. Technologinių ekoinovacijų diegimas  padės sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Buvo diskutojama dėl reikalavimų auditui. Verslo atstovai pabrežė, kad gamybos technologijų auditas jau dabar vyksta. Pokalbio metu daug dėmesio buvo skirta projektų įgyvendinimo priežiūrai.


2017 kovo mėn. LBAA prezidentės Daivos Čibirienės bendravimas su žiniasklaidos atstovais. Kovo mėnesį LBAA prezidentė dalyvavo trijuose susitikimuose su žiniasklaidos atstovais ir teikė komentarus dėl Valstybės kontrolės ataskaitos ir ūkininkų mokesčių.

LBAA prezidentės komentarai buvo publikuojami:

http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/ausra-maldeikiene-nusitaike-i-ukininkus-mokesciu-praktiskai-nerasta.htm

http://www.ziniuradijas.lt/laidos/aktualusis-interviu/ukininkai-milijonieriai-turtus-sukrove-ir-dosnios-lengvatos?soundtrack=1

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/lengvatos-sociai-peni-ir-kaimo-milijonierius.htm

 

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

bss
„AAM aktualijos“