Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

LBAA informuoja

2017 03 05

2017 m. kovo 2 d. daugelis EDS vartotojų gavo el.laiškus su informacija apie suformuotą preliminarią avansinio pelno mokesčio deklaraciją (FR0430). Tokie pranešimai sutrikdė buhalterių darbą, nes pranešimus gavo ir mažos įmonės, kurioms nėra prievolės teikti šią deklaraciją. Ypač tai apsunkino darbą tiems buhalteriams, kurie tvarko kelių įmonių apskaitą, nes pranešimuose nebuvo nurodytas juridinio asmens pavadinimas. Kita iškilusi problema buvo ta, kad įmonių vadovams tokie pranešimai sukėlė įtarimus, susiformuoja nuomonė, kad buhalteris laiku neatlieka savo darbo ir nuolat  vėluoja pateikti ataskaitas.

LBAA atsižvelgdama į narių skundus, kreipėsi į VMI atstovus ir pateikė tokius pasiūlymus tam, kad ateityje nepasikartotų šios dienos įvykiai:

  1. Vienas žmogus gauna tik vieną pranešimą. Buhalteris tvarkantis kelių įmonių apskaitą gaus tik vieną priminimą, o ne po vieną už kiekvieną atstovaujamą įmonę.
  2. Pranešimų siuntimas atliekamas tik tiems, kam yra aktualu juos gauti. Vadovai gautų pranešimus tik apie nesumokėtus mokesčius arba vėluojančias pateikti deklaracijas, tačiau visus priminimus apie artėjančius ataskaitų pateikimo terminus gali gauti tik buhalteris.
  3. Įmonių pavadinimų nurodymas. Jeigu pranešimas adresuotas konkrečiai įmonei, pranešime turėtų būti įmonės pavadinimas.
  4. EDS pranešimų valdymas. Galimybė stabdyti/atsisakyti konkretaus teksto pranešimų siuntimo, nepanaikinus visų EDS pranešimų.

VMI sutiko su prasmingais LBAA pateiktais pasiūlymais ir žadėjo atsižvelgti į juos gerinant EDS funkcionalumus.

Pranešimą parengė LBAA kolegijos narė Natalija Budzinskienė.

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

bss
„AAM aktualijos“