Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

FNTT surūšiavo 2018 m. finansinius nusikaltimus

2019 08 19
  1. PVM, pelno ar kitų mokesčių vengimas, ūkio subjektams į buhalterinę apskaitą įtraukiant realiai neįvykusius (tariamus) sandorius ar sandorius pagal tikrovės neatitinkančius apskaitos dokumentus su užsienyje registruotais ūkio subjektais, Lietuvoje įsteigtomis fiktyviomis įmonėmis ar kitais asmenimis;
  2. karuselinis PVM sukčiavimas, naudojant vadinamuosius dingusius prekeivius (angl. Missing Traders Intra Comunity (MTIC)). Nusikaltėliai organizuoja tarptautines pinigų pervedimų „karuselės“ schemas, į kurias įtraukiami juridiniai asmenys iš kelių valstybių;
  3. tarptautiniu mastu vykdomos nusikalstamos veikos, susijusios su akcizais apmokestinamomis prekėmis (tepalinė alyva, dyzelinas);
  4. pelno mokesčio vengimas bei piniginių lėšų išgryninimas, pervedant pinigines lėšas į užsienio ar lengvatinio apmokestinimo (angl. offshore) įmonių sąskaitas užsienio bankuose už realiai neįvykusius (tariamus) sandorius;
  5. sandorių bei visų gautų pajamų neatvaizdavimas apskaitoje (slepiant realų veiklos mastą bei apyvartą), vykdant prekybą plataus vartojimo prekėmis;
  6. PVM grobstymas panaudojant įmonių grandinę, klastojant dokumentus ir piktnaudžiaujant PVM maržos schemomis.

http://www.fntt.lt/lt/tyrimai/4

https://youtu.be/QsL8815voBY


Seimo nariai užregistravo GPM įstatymo pataisą, dėl kurios mažiausias pajamas uždirbantys asmenys 2020 – 2021 m. gautų mažesnį darbo užmokestį, nes yra siūloma sumažinti dabartiniame GMP įstatyme nustatytą NPD dydį:
2020m. iki 350 EUR (kai pagal dabartinį GPMĮ yra 400 EUR)
2021m. iki 400 EUR (kai pagal dabartinį GPMĮ yra 500 EUR)
Jei bus pritarta pakeitimui, minimalią algą gaunančių gyventojų pajamos 2020 m. sumažėtų 120 – UR, o 2021 m. – 240 EUR (po mokesčių, į rankas).
Gyventojai, kurių mėnesinės pajamos iki mokesčių (popierinė alga) viršija 2600 EUR, šis pakeitimas nepalies, nes didesnių pajamų gavėjams, NPD (neapmokestinamųjų pajamų dydis) netaikomas. Jiems yra nesvarbūs jo (NPD) dydžio pokyčiai.
LRT Aukso amžiaus laidoje apie šį projektą kalba:
Seimo narys užregistravęs GPMĮ pataisą, LBAA prezidentė ir SEB banko ekonomistas
https://www.lrt.lt/…/aukso-amzius-uzregistruota-pataisa-kur…
GPMĮ projektas
https://e-seimas.lrs.lt/…/TAP/2874433098a311e9aab6d8dd69c6d…

projektas

1 GBP = 1 EUR?
Artėjant rugsėjui, svaro kursas (GBP/EUR) krenta iki 2009 m. ekonominės krizės kurso.
Jei manote, kad svaras kris (GBP/EUR), reikėtų laikytis šių taisyklių:
1. parduodant (prekes/paslaugas), atsisakyti svaro, nes jo kurso kritimas gali reikšmingai sumažinti pajamas;
2. Užtat pirkti už svarus yra net naudinga, kai valiutos kursas turi tendenciją kristi. Krentant kursai, reikės mažiau EUR, kad atsiskaityti su tiekėjais. Ta pati taisyklė, skolinantis. Jei paskola yra suteikta svarais, krentant svaro kursui GBP/EUR reikės mažiau EUR, kad ją grąžinti, dėl nukritusio kurso.

Lietuvos bankas skelbia EUR/GBP kursą, o Anglija today GBP/EUR kursą.
Kursai yra identiški, bet vienu atveju skaičiuojama kiek svarų atiduodama už vieną EUR (0,928), o kitu – kiek EUR atiduodama už vieną svarą (1,07).

http://www.anglija.today/…/nukrites-svaro-sterlingu-kursas-…
https://www.lb.lt/lt/currency?currency=GBP&class=Eu&type=day

Infliacijos požymiai, kylančios aukso kainos:
https://www.delfi.lt/…/emigrantams-vertetu-sunerimti-mintis…
https://www.delfi.lt/…/kylancios-aukso-kainos-ispeja-apie-n…
grafikas

Prie individualios veiklos pajamų yra priskiriamos pajamos, kurios gaunamos pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn individualios veiklos turtą. Tokio turto perleidimo pajamos apmokestinamos ta pačia tvarka, kaip ir iš individualios veiklos gautos pajamos.

Pavyzdys, kai vienas iš sutuoktinių parduoda individualiai veiklai perduotą turtą:
Sutuoktiniai neturi turto pasidalinimo sutarties, todėl pagal CK 3.117 str. yra laikoma, kad abiejų sutuoktinių turimo turto dalys yra lygios. Tuo atveju, abiem sutuoktiniams priklausančio turto pardavimo pajamos kiekvieno iš sutuoktinių pajamoms paskirstomos po lygiai.

Tik individualioje veikloje buvo naudojamas gyventojui ir jo sutuoktinei bendrosios jungtinės nuosavybės teise priklausantis krovininis automobilis, kurio įsigijimo kaina 20 000 EUR. Šio automobilio konkretus kiekvieno sutuoktinio dalių dydis nėra nustatytas. Per naudojimo laikotarpį nusidėvėjimas buvo skaičiuojamas nuo 10 000 EUR (50% turto įsigijimo kainos). Priskaičiuota 5 000 EUR nusidėvėjimo suma buvo priskirta individualios veiklos leidžiamiems atskaitymams. Buvo nuspręsta įsigyti naujesnę transporto priemonę, todėl automobilis buvo parduotas už 16 000 EUR. Gyventojas pasirinko iš individualios veiklos pajamų atimti leidžiamus atskaitymus.
Kiekvieno iš sutuoktinių turto pardavimo atveju gautos pajamos apskaičiuojamos atskirai:
1. Veiklą vykdančiam gyventojui tenkanti turto pardavimo pajamų dalis – 8 000 EUR, leidžiamiems atskaitymams nepriskirta turto įsigijimo kainos dalis – 5 000 EUR (10 000 EUR – 5 000 EUR), individualios veiklos apmokestinamosios pajamos – 3 000 EUR (8 000 EUR – (10 000 – 5 000)) EUR);
2. Gyventojo sutuoktinei tenkančios turto dalies pardavimo pajamos – 8 000 EUR priskiriamos sutuoktinės ne individualios veiklos pajamoms.

Pavyzdyje nurodyta taisyklė netaikoma nekilnojamo turto, naudoto individualioje veikloje, pardavimui.
http://www.vmi.lt/…/RM…/b6cc93ee-63ac-47f0-9895-58673895d919


Didžiausi pasaulio investiciniai bankai moka baudas dėl kartelinio susitarimo taikyti sutartas kainas valiutos pirkimo/pardavimo sandoriuose ir dėl LIBOR kurso įtakojimo.
https://www.abc.net.au/…/ubs-citibank-jpmorgan-ba…/11152318…

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

„AAM aktualijos“