Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

Dovanų kuponai

2022 08 09

Jei UAB įteiks fiziniam asmeniui, kuris nėra jo darbuotojas, 100 eur vertės dovanų kuponą, taip natūra suteikta dovana neapmokestinama GPM, su sąlyga, kad ši dovana nėra atlygis už įsigytą paslaugą/prekę.

Bet jei įteikto kupono vertė bus 101eur, jinai bus apmokestinta nuo pirmo euro: 15%GPM=15,15 eur

GPMĮ 9 str. 1d.

Grožinė literatūra
https://www.vmi.lt/evmi/dovanos3

Norite žinoti daugiau? Dalyvaukite LBAA mokymuose:
https://www.lbaa.lt/nemokami-mokymai-lbaa-nariams-gpm-neapmokestinamos-kompensacijos-darbuotojams-ir-ismokos/
https://www.lbaa.lt/mokesciu-akademija-2022/
https://www.lbaa.lt/mokymu-gyventoju-pajamu-mokestis-pazengusiems-irasas-ir-medziaga/


VMI kas mėnesį skelbia juridinius asmenis, kurie >2 mėn. turi >10000 eur pradelstą įsiskolinimą VMI.

Rekomenduojame pasitikrinti, ar jūsų partneriai nėra 2022-07-20 skolininkų sąraše


Picture1

DIDELIS AČIŪ paramos davėjams, skyrusiems #LBAA 1,2% GPM – 6534 Eur. Džiaugiamės, kad prie asociacijos kasmet prisideda vis daugiau bendraminčių, kuriems rūpi profesinės bendruomenės švietimas ir tobulėjimas! Tai pats geriausias mūsų darbo įvertinimas!

Kai tik VMI EDS asmeninėse paskyrose paskelbs, kiek paramos pervedėte LBAA, pateikite LBAA administracijai (admin@lbaa.lt) VMI išduotą pažymą!

Gausite LBAA ,,Dovanų kuponą“, kurio vertė – 50 proc. pervestos paramos dydžio! LBAA ,,Dovanų kuponu“ naudokitės savo nuožiūra: apmokėkite LBAA renginių, mokymų, narystės ar tvarkų įsigijimo mokesčius. LBAA ,,Dovanų kupono“ galiojimo terminas – iki 2023.12.31.

Dovanų kupono gavėjais ir naudotojais gali būti ir ne LBAA nariai.

Norite dalyvauti profesinės bendruomenės veikloje, dalintis patirtimi su kolegomis, kelti savo kvalifikaciją ir stiprinti profesionalios apskaitos pozicijas valstybės bei visuomenės mastu? Prisijunkite prie LBAA narių!


Teisėkūra „lietuviškai“
Jei latvis dirba Lietuviškoje įmonėje ir nepateikia A1 formos, nuo jo darbo užmokesčio yra skaičiuojamos VSD įmokos, į kurias įtrauktas ir šis draudimas:
– nedarbo išmokos gavimas bedarbystės atveju;
– 1m. Motinystės (tėvystės), dekreto išmokos vaiko gimimo atveju.

Lietuvos gyventojai šių išmokų negauna (arba jos sumažinamos), jei išmokų gavimo periodais uždirba VSD apmokestinamas pajamas.

Latvijos gyventojas praradęs darbą Lietuvoje gali būti laikomas bedarbiu, jei jis pateikia informaciją Užimtumo tarnybai ir Sodrai, kad niekur kitus nedirba. UT ir Sodrai būtų l.sudėtinga (neįmanoma) sutikrinti gyventojo pateiktų duomenų teisingumo, nes nėra aišku kurioje kitoje pasaulio šalyje jų reikėtų ieškoti.

Kitas įdomus akcentas yra tas, kad kai Latvis registruosis užimtumo tarnyboje kaip bedarbis, su juo bus bendraujama lietuvių kalba, o geriausiu atveju anglų arba rusų kalbomis, tuo metu, kai DK darbdaviui numato pareiga bendrauti su darbuotoju jam suprantama kalba (pvz. latvių).

Šiai dienai Lietuvoje yra dvigubi standartai dėl mokesčių mokėtojų gerovės: kai šis užtikrinimas deleguojamas darbdaviui, iš jo reikalaujama maksimumo, o kai tai turėtų atlikti valstybinės įstaigos, bendravimo aiškumo standartai stipriai pasikeičia.

Šaltiniai:
Užimtumo įstatymas
Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas


Nuo 2022/08/01 taikomos naujos DK nuostatos:

  1. Mamadieniai (tėvadieniai):

1.1. 1d. per 3 mėn, auginantiems 1-ą vaiką iki 12 m.

1.2. 2d. per 1 mėn, auginantiems 2 vaikus iki 12 m., kai bent vienas turi negalią (buvo 1 d.)

Už mamadienius mokama vidutinė alga, kurios sąnaudas privalo kompensuoti darbdavys iš savo lėšų.

  1. Išbandymo periodas. Jei sutartis terminuota ir trumpesnė nei 6 mėn. , jos išbandymo periodas turi būti trumpesnis nei 3 mėn. proporcingai sutarties terminui. Pvz., jei terminuota sutartis dėl 3 mėn, tai jos max. išbandymo periodas yra 1,5 mėn.
  2. Jei darbuotojas yra pateikęs pažymą, jog serga sunkia liga, jo atleidimo darbdavio valia atveju, įspėjimo terminai ilginami 3 k.
  3. Yra kitų pokyčių:

DK versija galiojanti iki 2022/08/31
DK nuo 2022/09/01 iki 2022/09/30
DK nuo 2022/10/01 iki 2022/10/31
DK nuo 2022/11/01 iki 2022/12/31
DK nuo 2023/01/01 iki 2023/05/31
DK nuo 2023/06/01

Grožinė literatūra: VDI
https://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=3729


EBPO VERTINIMAS: 2021 M. LIETUVOS PENSIJŲ FONDŲ REZULTATAI TARP TRIJŲ GERIAUSIŲ PASAULYJE

2021-ieji tapo dar vienais metais, kuomet mūsų šalis ypač ryškiai išsiskyrė vienoje įtakingiausių pasaulyje institucijų – Tarptautinėje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO). Remiantis EBPO vertinimu, mūsų šalies pensijų fondai turto augimu buvo antri, o pagal nominalios grąžos rodiklį – treti pasaulyje. Susidomėjote? Paskaitykite plačiau dokumente.


„Sodra“ jau suskaičiavo, kiek žmonių nuo liepos tapo kaupimo antroje pakopoje dalyviais. Prisijungti prie kaupimo II pakopoje nusprendė 28,8 tūkstančio žmonių. Dar 31,7 tūkstančiai atnaujino anksčiau sustabdytų įmokų mokėjimą.

Žmonės, kurie tapo II pakopos pensijų kaupimo dalyviais, nuo šiol mokės pensijų kaupimo įmokas pensijų fondams.

Pasirinkus kaupti palaipsniui, 2022 m. įmokos dydis sudarys 2,7 proc. nuo kaupiančiojo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos ir 1,2 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU), kuriuos į pensijų fondą papildomai perves valstybė. Taigi, jei žmogus uždirba 1000 eurų „ant popieriaus“, pasirinkus kintamąjį tarifą kas mėnesį kaupimui bus pervedama 27 eurai nuo jo atlyginimo ir 17,28 eurų valstybės paskatos.

Pasirinkus 3 proc. tarifą valstybė papildomai perveda į pensijų fondus 1,5 proc. nuo VDU. Jei žmogaus atlyginimas 1000 eurų „ant popieriaus“, kiekvieną mėnesį į pensijų fondą keliaus 30 eurų nuo jo atlyginimo ir 21,59 eurų dydžio valstybės įmoka.

Ar galima pasitraukti iš kaupimo? Kaupimas antroje pakopoje yra ilgalaikis įsipareigojimas. Pasirinkę dalyvauti antros pakopos pensijų kaupime žmonės negali atsisakyti kaupimo ir pasinaudoti sukauptomis lėšomis, kol pasieks pensijos amžių. Jei žmogus neteks darbo, tuo laikotarpiu fondų nebepasieks naujos įmokos. Jau pervestos lėšos bus ir toliau investuojamos. Be to, pateikus prašymą įmokų mokėjimą galima sustabdyti nuo 1 mėnesio iki 12 mėnesių per visą kaupimą.

Kada vėl gyventojai bus įtraukiami į kaupimą? Tie žmonės, kurie savo pensijai nekaupia papildomai, į dalyvavimą pensijų kaupime įtraukiami kas trejus metus, kol jiems sukaks 40 metų. Taigi, gyventojai, kurie į pensijų kaupimą buvo įtraukti šiais metais ir atsisakė kaupimo, pakartotinai bus įtraukti po trejų metų. Tie, kurie buvo įtraukti į pensijų kaupimą pernai, sulauks kvietimo po dvejų metų ir t.t. Automatinis pensijų kaupimo įmokų atnaujinimas tiems gyventojams, kurie 2019 metais sustabdė įmokų mokėjimą, bus kartojamas dar du kartus kas trejus metus, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

„AAM aktualijos“