Turite klausimų? Paskambinkite mums telefonu: +370 655 59 296

Accountacy Europe vizitas Lietuvoje

2017 04 12

2017 m. balandžio 7 d. pirmą kartą Lietuvos istorijoje į Lietuvą atvyko Accountancy Europe atstovai: Jos van Huut ir Petra Weymuller. Accountancy Europe yra 1921 m. Briuselyje įsteigta organizacija, kurios tikslas yra vienyti bei atstovauti Europos buhalterius, auditorius, finansininkus ir mokesčių konsultantus. Ši organizacija yra vertinama kaip ekspertas dėl Europos ekonomikos politikos efektyvumo, mokesčių, audito, apskaitos, finansinių ataskaitų sudarymo, investicijų, skaidrumo, tvarumo  gerinimo viešuose politiniuose debatuose.

Susitikimas su  Accountancy Europe  atstovais buvo organizuojamas įvertinti didžiausios Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos (LBAA) galimybes tapti šios organizacijos nariais ir pateikti ataskaitą apie LBAA Accountancy Europe valdybai ir nariams. Accountancy Europe nariams pritarus dėl LBAA  narystės, LBAA taptų nariais 2017m. IV ketv.

Be Accountancy Europe ir LBAA atstovų, šiame susitikime taip pat dalyvavo LR Finansų ministerijos Audito, apskaitos ir nemokumo valdymo departamento direktorė Ingrida Muckutė, Lietuvos auditorių rūmų direktorė Aurelija Lauruševičiūtė ir Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo tarnybos  prie LR Finansų ministerijos Metodologijos ir analizės skyriaus vedėja Airi Aleliūnaitė.

DSC_0030

Nuotraukoje iš kairės: LBAA atestacijos komisijos pirmininko pavaduotoja Asta Navickienė, Lietuvos auditorių rūmų direktorė Aurelija, LR Finansų ministerijos Audito, apskaitos ir nemokumo valdymo departamento direktorė Ingrida Muckutė, LR Finansų ministerijos Metodologijos ir analizės skyriaus vedėja Airi Aleliūnaitė, LBAA prezidentė Daiva Čibirienė, Accountacy Europe viceprezidentas Nyderlandai Jos van Huut, Accountacy Europe direktorė Petra Weymuller, LBAA Etikos komiteto pirmininkė Rita Dindienė, LBAA Kokybės kontrolės komiteto pirmininkas Marius Tamošiūnas, LBAA direktorė Justina Urbanavičienė.

Susitikimo metu buvo pristatyta LBAA veikla, bendradarbiavimas, teikiama pagalba buhalteriams. Taip pat aptarta dabartinė ir istorinė situacija Lietuvoje – teisės aktų raida, galiojantys įstatymai, ES direktyvų nuostatų perkėlimas į Lietuvos teisės aktus bei reikalavimai buhalteriams ir auditoriams. Accountancy Europe   atstovams buvo pateikta informacija apie kitas profesines buhalterių ir auditorių asociacijas. LBAA parengė prezentaciją, pagal Accountancy Europe pateiktus klausimus. Šios organizacijos atstovai pristatymo metu teikė įvairius klausimus susitikime dalyvavusiems asmenims, vyko įdomi ir prasminga diskusija.

Po išsamios prezentacijos, Accountancy Europe atstovai apsilankė LBAA ofise, kuriame apžiūrėjo kaip LBAA dirba, apžvelgė LBAA vidaus dokumentus, tvarkas ir įstatus.

Nors pritarimas LBAA narystei turėtų būti suteiktas balsuojant Accountancy Europe nariams,  Accountancy Europe  atstovai įvertinę surinktą informaciją  apie LBAA ir turimą patirtį dėl naujų narių priėmimo, pakvietė LBAA apsilankyti 2017m. gruodžio mėnesio Accountancy Europe metinėje konferencijoje, į kurią susirenka šios organizacijos esami bei būsimi nariai.

Tikimės, kad Accountancy Europe nariai pritars LBAA narystei jų asociacijoje ir mes turėsime galimybę įnešti svarbų ir reikšmingą indėlį  buhalterio profesijai tarptautiniame lygyje.

DSC_0065

Nuotraukoje iš kairės: Accountacy Europe direktorė Petra Weymuller, Accountacy Europe viceprezidentas Nyderlandai Jos van Huut, LBAA prezidentė Daiva Čibirienė.

 

 

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Mano VMI

VMI įmonėms

Reklama

bss
„AAM aktualijos“